Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Datça’da eğitim-öğretim masaya yatırıldı
Gündem
2017-02-17 10:30

Datça’da eğitim-öğretim masaya yatırıldı

Datça’da, 2016-2017 eğitim öğretim yılı değerlendirme toplantısı yapıldı. Özcan Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen kahvaltılı değerlendirme toplantısına, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, İlçe Mili Eğitim Müdürü Fedai Akın, mahalle muhtarları, okul idarecileri ve okul aile birliği temsilcileri katıldı.

İlçe Mili Eğitim Müdürü Fedai Akın toplantının açılışında yaptığı konuşmada, ilçedeki eğitim problemlerinin bütün sıkıntılarını; muhtarlardan ve okul aile birliği yöneticilerinden dinlemeyi arzu ettiklerini söyledi. Akın, “Bu toplantıda, okullarımızın varsa fiziki alanlardaki ihtiyaçları sizlerden gelecek görüş ve önerileriniz doğrultusunda tespit edilerek, çözüme kavuşturulmaya çalışılacaktır” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, böylesine kapsamlı bir organizasyonu düzenledikleri için ilçe mili eğitim müdürlüğüne teşekkür ederek başladığı konuşmasında, önemli açıklamalarda bulundu.

Ülkemizin olağanüstü günlerden geçtiğini ifade eden Ekinci, “Datça’nın problemlerini, ülkemizin geleceği ile ilgili endişe ve sıkıntılardan, dünyanın içinde bulunduğu ekonomik ve siyasi darboğazlardan ayrı düşünemiyoruz” dedi.

Karşılıklı görüş alışverişinde, iletişim içerisinde bulunarak sorunlara daha köklü ve kalıcı çözümler üretilebileceğini belirten Ekinci, “Dünyayı istedikleri gibi sömürmek isteyen, istediklerini yaptırmak isteyen güçler tarafından çok ciddi oyunlar oynanıyor. Bu oyunların merkezinde bizim coğrafyamız var. Ortadoğu bölgesi... Kaçamayacağımız görevlerimiz var.

Bana ne deme lüksümüz yok. Bu coğrafya ile maddi ve manevi bağlarımız var.

Orta doğudaki kaynayan kazana birisi dur demezse, yaşanan zulüm sessiz kalanı da etkileyecektir” diye konuştu.

Arap baharı adı altında Libya’dan başlayarak, Mısır’dan Tunus’a ve Irak’a kadar birçok ülkenin perişan edildiğini, sırada ise Türkiye’nin bulunduğuna işaret eden Ekinci,şunları söyledi:

 “ Türkiye, her zaman hedef oldu. Bu coğrafyanın insanlarının, zulme karşı duruşundan dolayı hedef alınıyor. Dünyaya egemen olmak isteyenler, karşılarında bu milleti görüyorlar. Bu nedenle oyunlarını bunun üzerine kuruyorlar. Bu milletin her ferdi, öğrencisi, öğretmeni, çalışanı, hangi görevde olursa olsun, oynanan oyunları boşa çıkarmak için bir sorumluluk yüklenme zorundadır. Bizim birinci önceliğimiz, birlik ve beraberliğimiz, kardeşliğimizdir. Bu coğrafyada yaşayan insanların birbirlerine sıkı sıkı sarılmaları gerekiyor. Hangi siyasi görüşten olursak olalım, hangi dünya görüşünden, hangi dini inançlara veya mezhebi inançlara mensup olursak olalım, ülkemizin insanlarının mutluluğu için, bu iradeyi ortaya koymak ve neslimizi, gelecekte hem ezilmemek hem de hiç kimseye ezdirmemek üzerine yetiştirmek zorundayız. Kendine güvenen, bilimle donatılmış, aklını kullanabilen, sadece kendi mesleğini dört dörtlük yapabilen değil, aynı zamanda dünyayı dizayn edebilen, dünyanın neresine giderse gitsin orada en iyi olabilen bir eğitim öğretim anlayışı ile çocuklarımızı donatmak zorundayız. Bu anlayışı bir iki kişinin hayata geçirmesi mümkün değil. Birlik ve beraberlik içinde olarak bunu gerçekleştirebiliriz. En doğruyu, en güzeli beraberce kararlaştırıp, beraberce yapmalıyız”

 

 

 


Bu haber 393 kez okundu.

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

yes mi, no mu?

Centaur Organizasyon © 2016 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Centaur Organizasyon