Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Datçalı yüzücüler, kış maratonunu hazırlanıyor
Spor
2017-02-13 19:23

Datçalı yüzücüler, kış maratonunu hazırlanıyor

Datça’da geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 25 Şubat Cumartesi günü 11. si gerçekleştirilecek olan, Türkiye’nin ilk ve tek açık deniz kış yüzme maratonuna katılacak Datçalı yüzücüler hazırlıklarını sürdürüyor.

Datça Belediyesi’nin organizasyonunda, gönüllülerin katkılarıyla, ilçe merkezindeki Kumluk plajında, ‘Datça Badem Çiçekleri’ teması ile düzenlenecek olan yüzme maratonunda, rakipleri ile mücadele edecek Datçalı yüzücüler, Taşlık plajında antrenman yaptı.

Datça’da bugüne kadar düzenlenen, açık deniz kış maratonların tümüne katılarak adeta istikrar abidesi haline gelen 70 yaşındaki Necati Sağır, bu yıl da yarışların sembol ismi olacak. Yarışlarda önemli olanın kazanmak değil, maratonu bitirmek olduğunu ifade eden Sağır, “Datça’nın çok güzel bir denizi var. Kışın da yüzmeye elverişli olduğu için neredeye yılın her günü yüzüyoruz. Yarış günü açık ve güneşli bir hava bizi bekliyor. Deniz suyu sıcaklığının ise 17–18 derece civarında olması tahmin ediliyor” dedi.

İki ayrı kategoride gerçekleştirilecek olan maratonda, Kumluk Plajı-Fener Adası arasındaki 5 bin metrelik uzun parkurun yanı sıra, Kumluk Plajı-İskele arasındaki 1500 metrelik kısa parkur yüzülecek. Maraton günü açık ve güneşli bir hava bekleniyor. Hava ve deniz suyu sıcaklığının 17 derece civarında olacağı tahmin ediliyor.

 

 


Bu haber 840 kez okundu.

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

yes mi, no mu?

Centaur Organizasyon © 2016 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Centaur Organizasyon