Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Datça’da yaşlılar emin ellere teslim edilecek
Sağlık
2017-02-13 19:08

Datça’da yaşlılar emin ellere teslim edilecek

Datça’da, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, “Datça’da Hayat Boyu Güçlü Kadınlar Sağlıklı Yaşlılar Projesi’ kapsamında, ‘Yaşlı Sağlığında Temel Konular ve Güncel Yaklaşımlar’ konulu panel düzenlendi.

Yeşim Teras Restoranda düzenlenen panele, Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fedai Akın, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu görevlisi proje yetkilisi Zeynep Acar, panelistler ve kursiyerler katıldı.

Belediye Başkanı Gürsel Uçar, panelin açılışında yaptığı konuşmada, Datça’da yaşayan 25-64 yaş aralığındaki işsiz ve örgün eğitim dışında kalmış 40 kadının katılımı ile 28 Eylül 2016 tarihinde başlayan, ‘yaşlı refakatçiliği’ kurslarının başarıyla sürdürüldüğünü söyledi.

AB tarafından desteklenen, 124 bin Euro’luk projenin bölgede önemli bir istihdam alanı yaratacağını ifade eden Uçar, “Yaşlı Refakatçiliği kursunda 383 saatlik eğitimde başarılı olanlara, sertifika verilerek iş bulma olanağı sağlanacak. Kursiyerlere ayrıca 120 saatlik ‘Temel İngilizce’ eğitimi ve İl sağlık Müdürlüğü onaylı ‘İlkyarım Uygulayıcısı’ eğitimleri de verilecek” dedi.

Açış konuşmalarının ardından kursiyerlere panelistler tarafından, ‘Yaşlılara Acil Tıbbi Durumlar ve İlkyardım’, ‘Yaşlı Hastanın Bakımında Etik Konular ve Yaklaşımlar’ konularında bilgiler verildi.

 


Bu haber 819 kez okundu.

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

yes mi, no mu?

Centaur Organizasyon © 2016 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Centaur Organizasyon