Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Palyaço Zeytin, kırdı geçirdi
Magazin
2017-02-06 17:43

Palyaço Zeytin, kırdı geçirdi

Datça'da, kültürel ve sanatsal çeşitli alanlarda hizmet veren Metamorfoz Sanat Evi, bu kez kapılarını çocuklar için açtı.

Metamorfoz Sanat Evi'nde sahneye çıkan, Umut Altunordu (29) 'Palyaço Zeytin' şovuyla çocuklara unutulmaz dakikalar yaşattı.

Palyaçoluk başta olmak üzere, jonglörlük ve sihirbazlık numaraları ile çocukları adeta büyüleyen Altunordu, yaklaşık bir saat sahnede kaldı. Palyaço Zeytin ile birlikte bazı minik izleyicilerin ilk kez sahne tozu ile tanışıp gösteriye ortak olduğu şov, izleyenlerden tam not aldı.

Sahne sanatlarına, Adana'da lise yıllarında başladıktan sonra İstanbul'da profesyonel olarak tiyatro oyunculuğunun yanı sıra palyaçoluk, sihirbazlık ve jonglörlük yapan Altunordu, Datça'ya yerleşme kararı aldığını söyledi. Metamorfoz Sanat Evi bünyesinde kurulacak olan Sirk Sanatları Atölyesi'nde, haftada bir gün yetişkin ve çocuklara eğitimler vereceklerini söyleyen Altunordu, “Eğitimlere, 4-7 yaş arası çocuklara drama ve oyunculuk dersleri ile başlayacağız. 7 yaş sonrası çocuklar için ise, sihirbazlık ve jonglörlük kursları düzenleyeceğiz” dedi.

Sahne sanatlarında palyaçoluğun ayrı bir yeri olduğunu ifade eden Altunordu, “Palyaço samimidir. Başarısızlığın başarı olduğu tek iş palyaçoluktur. Başarısız olabilmek de aslında bir başarıdır. Elinden düşürdüğün topu, oyuna katabildiğim zaman başarılısın demektir.
Kişinin en zayıf yanı, aslında en güçlü yanlarıdır. Palyaço buradan beslenir. Ne kadar kullanamadığın yönün varsa ve eğer onu keyfedebilmiş isen, bu durum sana başarı olarak dönecektir” diye konuştu.


Bu haber 69 kez okundu.

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

yes mi, no mu?

Centaur Organizasyon © 2016 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Centaur Organizasyon