Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Genç kalemlerin eserleri gazetemizde yayınlanacak
Gündem
2017-01-31 11:21

Genç kalemlerin eserleri gazetemizde yayınlanacak

Muğla İl Milli Eğitim müdürlüğü tarafından hayata geçirilen, Genç Kalemler Projesi'ne yeni bir halka daha eklendi.

Datça Ekspres Gazetesi ile Genç Kalemler Kulübü arasında işbirliği protokolü imzalandı

İl genelindeki okullarda öğrenim gören öğrencilerin yazarlık kariyerlerine destek olmak amacıyla geçen yıl uygulamasına başlanan proje kapsamında; İlçe Mili Eğitim Müdürü Fedai Akın ile Datça Ekspres Gazetesi Sahibi Arif Kemal Mazmanoğlu arasında imzalanan protokol çerçevesinde, ilçemizde öğrenim gören öğrencinin eserleri, gazetemizde yayınlanma olanağı bulacak.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fedai Akın, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, Muğla'nın, eğitim alanında, değişim, gelişim ve önceliklerin hayata geçirilmesi bakımından çok önemli bir süreci yaşadığını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci'nin, göreve başlamasından sonra, Muğla eğitiminin olumlu bir ivme kazanma yönünde hızla adımlarla ilerlediğini ifade eden Akın, “ 13 ilçe milli eğitimi tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen projeler hayata geçiriliyor. İlçelerin kendine özgü sosyal içerikli projeleri ile beraber meyvelerini vermeye başladı. Geçen yıl itibariyle hayata geçirdiğimiz, “Genç Kalemler” projesi, en çarpıcı örneklerden biridir. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan bu proje, tüm ilçeleri paydaş olarak bünyesinde bulunduruyor” dedi.

Amacın, şiir ve edebiyatta yazmak isteyen gençleri ortaya çıkarma olduğunu belirten Akın, “Datça olarak bizde proje kapsamında bir takım çalışmalar yaptık. 'Genç Kalemler Kulübü' kurup çalışmalara başladık. İlçe Koordinatörümüzün öncülüğünde okullarda yaptığımız toplantılar sayesinde, öğrencilerimiz, şiirden öyküye her konuda yazmaya teşvik edildi.

Bu çalışmaların sonucu, öğrencilerin makale, anı ve şiirlerinden oluşan bir kitap çıkardık.

Genç Kalemler projesi kapsamında, geçen yıl Yılmaz kardeşler Anadolu Lisesi'nden mezun olan Işıl Emre isimli öğrencimiz 'SU' isimli makalesi ile Türkiye 3. üncüsü oldu.


Genç Kalemler Projesi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitimde iyi örnekler kapsamında değerlendirilmeye alınırken, Ege Bölgesi birincisi, Türkiye üçüncülüğünü kazandı.

Genç Kalemler Projesi'ne şimdi yeni bir halka ekleniyor. Yerel basınla işbirliğine gidilerek, öğrencilerin anı, makale ve şiirlerinin, hazırlanan protokol çerçevesinde gazetelerde yayınlanması ve okuyucuyla buluşması sağlanacak. Yerel gazetelerimiz de, genç yazarlara kavuşmuş olacak. İmzalamış olduğumuz bu protokolle, ilçemizde bulunan 2 500 öğrenciden en az 100'ünün, yerel gazetelerimizin yazar kadrosuna katılarak, sürekli eserler vereceğine inanıyorum” diye konuştu.


Bu haber 158 kez okundu.

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

yes mi, no mu?

Centaur Organizasyon © 2016 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Centaur Organizasyon