Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Kazım Yılmaz İlkokulu'nda veliler en iyi yemek için yarıştı
Magazin
2017-01-17 11:01

Kazım Yılmaz İlkokulu'nda veliler en iyi yemek için yarıştı

Kazım Yılmaz İlkokulu Okul Aile Birliği, okul bünyesinde düzenlediği sosyal aktivitelere bir yenisini ekledi. Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen, “‘Çocuk Oyunları ve Pilav Günü’ nün ardından bu kez veliler arası yemek yarışması düzenlendi.

Börek, sarma ve tatlı olmak üzere üç ayrı kategoride yapılan yemek yarışmasında, yarışmacıların evde pişirip hazırladıkları yemekler, jüri tarafından tek tek değerlendirilmeye alındı.

Okul Aile Birliği Başkanı Sema Karadağlı, okul öğretmenleri ve usta öğreticilerden görev aldığı jüri üyeleri tüm yemekleri başta lezzet olmak üzere görünüm ve sunumlarına göre puanlayarak değerlendirdi.

11 yarışmacının katıldığı, börek kategorisindeki yarışmada birbirinden leziz börek çeşitleri arasında, Ülkü Tunç’un, “Patlıcanlı Çarşaf Böreği” jüri tarafından birinci seçildi.

Sarma yarışmasında ise 10 sarma çeşidi arasında, Esin Ceylan’ın “Emecik Sarması” birinciliğe değer bulundu. Tatlı yarışması ise büyük bir çekişmeye sahne oldu. 11 yarışmacının sunduğu tatlılar arasında birinciyi belirlemekte oldukça zorlanan jüri, az bir farklı Nur Özbelen’in hazırladığı, “Frambuazlı Cheescake’ birinci seçti.

Okul Müdürü Muzaffer Çakmak, veliler arasında ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla, okul aile birliği tarafından düzenlenen bu tür etkinliklerin devam edeceğini söyledi.

Milli Eğitim Şube müdürü Erdoğan Başaran ise yarışmada dereceye giren yemek sahiplerine gram altından oluşan ödüllerini verirken, yarışmaya katılan tüm yemeklerin birbirinden lezetli olduğunu belirterek, tüm yarışmacıları tebrik etti.


Bu haber 106 kez okundu.

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

yes mi, no mu?

Centaur Organizasyon © 2016 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Centaur Organizasyon